Dua 5 Vakit Namazda okunan dualar? nerede okundukları

Konusu 'Namaz kılmak' forumundadır ve saadet tarafından 29 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  5 Vakit Namazda okunan dualar? nerede okundukları

  Namazda okunan Dualar

  Sübhaneke: ( İlk rekatta, tekbirden sonra okunur) Sübhanekallahümme ve bihamdike ve tebarakesmük ve teala ceddük (ve celle senaük) ve la ilahe gayrük.

  Ettehıyyatü: ( İlk oturuşta ve son oturuşta okunur) Ettehıyyatü lillahi vessalavatü vettayyibat. Esselamü aleyke eyyühenNebiyyü ve rahmetullahi ve berekatüh, Esselamü aleyna ve ala ibadillahisSalihin. Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlüh.

  Salli Barik ( Son oturuşta ettehıyyatüden sonra okunur) Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed. Kema salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahim. İnneke hamidün mecid.

  Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed. Kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahim. İnneke hamidün mecid.

  Rabbena ( Son oturuşta salli barikten sonra okunur ve selam verilir) Rabbena atina fid’dünya haseneten ve fil’ahıreti haseneten ve kına azabennar.

  Rabbenağfirli veli valideyye ve lil müminine yevmeyekûmül hisab.

  Kunut duaları: (Vitir namazında tekbirden sonra okunur) Allahümme inna nesteinüke ve nestagfirüke ve nestehdike ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşküruke ve la nekfüruke ve nahleu ve netrukü men yefcüruk. Allahümme iyyake na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşa azabeke inne azabeke bilküffari mülhık.