23 Ocak Mevlid Kandili İle İlgili Sözler

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Beyza tarafından 13 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel. Bekliyoruz yıllardır. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

  Bugün Peygamber Efendimizin doğduğu gündür. Peygamber efendimiz yılında rebiül evvel ayının gecesi doğmuştur. Her yıl bu günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kandiliniz mübarek olsun.

  Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır.

  Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

  Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.
  Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

  Ne güzel bir güzellik'ki biz birbirimize veda ederken Gül'e Gül'e deriz.Meğer bu "Muhammed s.a.v Muhammed e" git demekmiş. Nereye gidersen git GÜL'e git.Nerede yürürsen yürü Gül'e (s.a.v) giden yoldan yürü.

  İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun. Hayırlı Kandiller.