2013 ocak Kasr-ı Arifan Dergisi

Konusu 'Manevi Hayatımız' forumundadır ve Beyza tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Rahmet denizi bu ay tanıtım kitap bölümümüzde Arifan dergisi ocak sayısı
  Cübbeli Hocamızın tahliye haberine bizlerde çok sevindik -Hoşgeldin hocam


  editörden konu başlığı
  Mevla Teala Hazretlerine sonsuz hamd ü senalar olsun ki, bir sene kadar süren bu ayrılık nihayet buldu. Cübbeli Ahmet Hocamız sevenlerinin yoğun sevgi gösterisi ve dualarla uğurlandığı Metris Cezaevi'nden yine sevenlerinin yoğun sevgi gösterisi içinde ve tebriklerle çıktı. Rabbim bir daha oraya girmekten muhafaza buyursun.

  Hikmeti ilahi bir sene önce hocamızın tutuklanma haberini aldığımda yurt dışında Almanya'daydım. Bir sene sonra 7 Aralıkta tahliye olduğunda ise, bu sevinçli haberi yine yurt dışında Malezya'da almak nasib oldu. Tabi oradaki Müslüman kardeşlerimizin de Cübbeli Ahmet Hocamız'ın hapisten kurtulması için dualar ettiğine şahit olduk. Bu mümin kardeşliği ne acayip bir şeydir ki, binlerce km. ötede, bambaşka bir kıtada, bambaşka bir coğrafyada olmasına rağmen eller Yüce Dergaha açılıyor ve dualar ediliyor. Hatta hacet namazları kılınıyor.

  Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da Mescid-i Felah ismindeki çok büyük bir cami'de Cübbeli Hocamız için kılınacak hacet namazına bizi de davet etmişlerdi. Bulunduğumuz yerden orası bir hayli uzaktı, trafiğinde yoğun olması hasebiyle yatsı namazına yetişemedik ve bir hayli geç kaldık. Ama buna rağmen Malezyalı Müslüman kardeşlerimiz yatsı namazlarını kıldıktan sonra gitmemiş ve kadınıyla erkeğiyle camide bizi beklemişlerdi. Feyizli bir atmosfer içinde hep beraber kılınan hacet namazının ardından dualar edildi. Elhamdülillah gerek Türkiye'nin gerekse Dünya'nın pek çok yerşnden yapılan bu içten ve samimi dualar vesilesiyle hocamız tutuklu bulunduğu Metris cezaevinden tahliye oldu.

  Evet Cübbeli Hocamız tahliye olup hapisten çıktı ama esas arzumuz beraat etmesi... Onun için tüm kardeşlerimizden isteğimiz; bugune kadar nasıl ki hapisten çıkması için tüm samimiyetinizle dua etmişseniz, aynı şekilde beraat etmesi içinde dualara devam ediyoruz. Rabbim şimdiden yapacağınız dualarınızı makbul eylesin.

  Tahliyesinin ardından Cübbeli Hocamızı evinde ziyaret ettik. Tabi evi, her kesimden geçmiş olsuna gelen ziyaretçileriyle dolup taşıyordu. Bu yoğun ziyaretçi trafiğine rağmen Cübbeli Hocamız siz Arifan Okurları için bizlere vakit ayırdı ve hapis süreci hakkında merak ettiğiniz tüm detayları kendisine sormaya gayret ettik. Çok samimi geçen bu röportajımızda Cübbeli Hocamızın hapishaneye girişinden çıkışına kadar, annesinin vefatından Efendi hazretlerimizin kendisine ziyaretine kadar pek çok şeyi sorduk. Cübbeli Hocamızda tüm sorularımıza çok samimi ve içten cevaplar verdi. Merak ettiğiniz pek çok sorunun cevabını bulabileceğiniz bu röportajı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

  Kıymetli Arifan Okurları!

  Günler haftaları, haftalar ayları kovaladı ve acısıyla tatlısıyla günahıyla sevabıyla koskoca bir yıl daha geride kaldı. Şöyle geçmişe bakınca sanki hiç geçmemiş gibi geliyor, ama geleceğe baktığımızda sanki hiç gelmeyecek gibi geliyor değil mi?... Yani geçmiş geçmemiş gibi, gelecek gelmeyecek gibi...
  Oysa "Küllü Atin Karib: Her Gelecek Yakındır" Ölüm yakın, kabir yakın, ahiret, hesap-mizan-sırat hepsi yakın. İşte gelmeyecek gibi zannettiğimiz 2013 yılı da geldi. Bir bakmışsın, bu yılda göz açıp kapayıncaya kadar geçip gitmiş.

  Bu kısacık ömür için ne hazırlıklar, ne plan ve programlar, ne binalar imar ediyoruz da, ebedi olan ahiret hayatı için malesef ne hazırlık, ne plan, nede program yapmıyoruz. Oysa yaşadığımız koskoca dünya hayatının yalnızca bir oyun ve oyalanma olduğunu Rabbimiz bizlere hatırlatarak şöyle buyuruyor:

  "Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı."(Ankebut Suresi:64)

  Ayet-i kerimede de buyurulduğu üzere asıl olan ahiret yurdudur. İşte bunun şuuruna varıp gaflet uykusundan uyanalım da elimizi çabuk tutup ahiret hazırlığına bir an önce başlayalım.

  Mevla Teala cümlemizi, ahiret azıklarını tedarik ederek ebedi zevk ve saadet yurdu olan ahiretini mamur edenlerden eylesin.

  Fi emanillah!