Tecdid-i İman Duası Türkçe Okunuşu ve Anlamı

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve Beyza tarafından 8 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

Tecdid-i İman Duasının Okunuşu:

Her tür günahtan kurtulmak için yüce Allah'tan gerekir bunun için imanımızı tazelemek gerekir. İman ve nikah gitmese de, nikah tazelemenin hiçbir sakıncası yoktur, bilakis çok iyi olur. İman giderse zaten her ikisinin de tazelenmesi şart olur. Nikah'ı da, iman-ı da tazelemek gerekir. Bir Hadis-i şerif şöyledir:
    "Elbisenin eskidiği gibi, göğsünüzdeki iman da eskir. Allah’a niyaz ederek, imanınızı tazeleyin!"(Taberani, Hâkim)

Tecdid-i İman Duası Arapça Okunuşu
    :
    Amentü billah ve bi-ma cae min indillah, ala muradillah, ve amentü bi-Resulillah ve bi-ma cae min indi Resulillah ala murad-i Resulillah, amentü billahi ve Melaiketihi ve kütübihi ve Rüsülihi velyevmil-ahiri ve bilkaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teala vel-ba'sü ba'delmevti hakkun eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühu ve resulüh.

Tecdid-i iman Duası Anlamı:
    Ya Rabbi! Büluğa erdiğim andan bu ana gelinceye kadar, İslam düşmanlarına ve bid'at ehline aldanarak, edindiğim yanlış, bozuk itikadlarıma ve bid'at, fısk olan söylediklerime, dinlediklerime, gördüklerime ve işlediklerime pişman oldum, bir daha böyle yanlışları yapmamaya azm, cezm ve kasd eyledim. Peygamberlerin evveli adem aleyhisselam ve ahiri bizim Peygamberimiz Muhammed aleyhisselamdır. Bu iki Peygambere ve ikisi arasında gelip geçmiş Peygamberlerin hepsine iman ettim. Hepsi haktır. Bildirdikleri doğrudur.

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Temmuz 2014